Certus Risk Analyzer

Demo

przykładowa wersja dokumentacji CERTUS

Certus Risk Analyzer jest narzędziem wspomagającym przeprowadzenie analizy ryzyka związanego z aktywami i zasobami w procesie lub dziale, w sposób systematyczny, umożliwiający późniejsze porównywanie poziomów ryzyk. Metodyka szacowania ryzyka jest dostępna tutaj

Zastosowanie

Podstawowym zastosowaniem aplikacji jest konieczność okresowego przeprowadzania analizy ryzyka na potrzeby systemu zarządzania sm_ryzyko_1bezpieczeństwem informacji wg standardu ISO 27001:2005. Drugim obszarem w którym gdzie analizowanie ryzyka jest bardzo pomocne jest ryzyko związane z procesem i zagrożeniami dla osiągnięcia jego celu(ów).

O ile szacowanie ryzyka związane jest z wymogiem standardu ISO 27001:2005 System zarządzania bezpieczeństwem informacji, analiza ryzyka związanego z procesem lub działem jest jednym z elementów gwarantujących skuteczne zarządzanie organizacją. Świadomość zagrożeń oraz podatności na nie aktywów przedsiębiorstwa (czyli wszystkiego tego co ma wartość dla firmy) powoduje, że osoby zarządzające organizacją podejmują decyzje biorąc pod uwagę nie tylko aspekty handlowe, związane bezpośrednio że sprzedażą, ale i również kwestie np. związane z zapewnieniem ciągłości działania przedsiębiorstwa.

Sprawdź cenę

 

sm_ryzyko_3

Warto przeczytać:

 

wyślij wiadomość
Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat wsparcia informatycznego prosimy o kontakt przy pomocy formularza lub na adres certus@centrum-doskonalenia.pl.