Czy dokumentowanie musi być trudne?

Certus jest narzędziem umożliwiającym szybkie zdefiniowanie oraz nadzorowanie dokumentacji wymaganej podczas wdrożenia i eksploatacji Systemu Zarządzania Jakością wg norm ISO serii 9001:2000, 14001, 18001, 27001, 20000. Dzięki eCertus cała dokumentacja przechowywana jest w postaci elektronicznej, co upraszcza i przyspiesza proces wdrożenia, jak również późniejszego nadzorowania SZJ.

Funkcjonalność

Wsparcie podczas wdrożenia SZJ

Dzięki aplikacji Certus Użytkownik w prosty sposób może utworzyć Mapę procesów, opisującą najważniejsze procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. W czasie wdrożenia SZJ Mapa procesów jest rozbudowywana, uzupełniana o kolejne poziomy struktury: Działalności, Procedury, Zadania. W ten sposób docelowo powstaje drzewiasta struktura odwzorowująca przebiegi procesów objętych SZJ. Zgodnie z wymaganiami norm ISO serii 9001:2000 dotyczącymi identyfikacji zagrożeń, określania wskaźników procesu itp., graficzne „podejście procesowe” można uzupełnić o informacje związane bezpośrednio z SZJ, takie jak np.: tabele Wskaźników, Zagrożeń, ZUO (Zadania – Uprawnienia – Obowiązki), Zapisy czy Wymagania specjalne.

Wsparcie istniejącego SZJ

Wdrożenie SZJ nie kończy, ale rozpoczyna bieżącą pracę z SZJ. Co to oznacza? Przede wszystkim nadzorowanie, doskonalenie, szkolenia. W obecnych czasach rynek i jego otoczenie zmienia się bardzo szybko. Przedsiębiorstwa musza sprostać coraz to nowym wyzwaniom, co oznacza konieczność zmian również wewnątrz przedsiębiorstwa. Zmiany SZJ muszą być powiązane ze zmianami w przedsiębiorstwie, i co ważne, muszą nadążać za nimi. Zmiana papierowej dokumentacji nie jest procesem łatwym i szybkim, dystrybucja dokumentacji papierowej jest nie tylko nieefektywna czasowo, ale również kosztowna. Certus oferuje możliwość publikacji pełnej dokumentacji SZJ w postaci interaktywnego zestawu stron HTML. Zaletami takiego rozwiązania są: prostota, intuicyjność, niezawodność, bezpieczeństwo i szybkość działania. Dostęp jest określony przez przyjętą przez przedsiębiorstwo politykę bezpieczeństwa. Korzystanie z tak przygotowanej dokumentacji SZJ nie wymaga przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych szkoleń dla pracowników.

Tutaj prezentujemy jak wygląda fragment gotowej dokumentacji Systemu Zarządzania Jakością w wersji elektronicznej w postaci portalu internetowego.

Wymagania

Komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 95/98/NT/2000/XP, oraz opcjonalnie serwer WWW/intranetowy do publikacji dokumentacji ISO w postaci stron HTML.

 

wyślij wiadomość
Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat wsparcia informatycznego prosimy o kontakt przy pomocy formularza lub na adres certus@centrum-doskonalenia.pl

 

Share this Post!

About the Author : admin